Joga i Ajurweda Na Azorach 6-14 listopada 2020!

Monika Dąbrowska - ajurweda

Dzisiaj w: São Miguel Arcanjo, Azores, Portugal

Nareszcie sprawa się wyjaśniła i możemy lecieć. Tyle razy odkładaliśmy ten wyjazd!!! Zapraszam więc w nowym świetnym terminie. Listopad na Azorach to słońce i ciepły ocean no i z pewnością brak tłumu.

Azory nazywane są Hawajami Europy. I tak naprawdę jest. Zanim zdecydowałam się na zaproponowanie Wam tego wyjazdu pojechałam tam sama. Żeby sprawdzić i doświadczyć. Nie będę dużo opisywać, bo i tak nie odda to urody tego miejsca. Wierzcie mi, że przyroda jest niezwykła i cokolwiek masz w wyobraźni w szufladce niezwykłe, to będzie za mało. Cisza, uprzejmość mieszkańców, ciepły ocean, miejscowe ananasy, herbata, świeże warzywa uprawiane na bogatej wulkanicznej glebie, cytrusy. Mnogość ciepłych źródeł mineralnych. A przede wszystkim spokój, powolny rytm życia, który ma zbawienny wpływ na nasze napięte systemy nerwowe. BRAK ŚMIECI, REKLAM I FAST FOODÓW. Po kilku dniach jesteś już kimś innym. Naprawdę. Po moim tygodniowym pobycie wracałam z bólem w sercu i postanowieniem podzielenia się tym pięknym miejscem z Wami.

Tak więc zapraszam! Termin genialny. W Polsce w tym czasie pada, zimno i ponuro,a tutaj temperatury i słonko będą jak u nas latem.

Miejsce: Ponta Delgada na wyspie Sao Miguel.
Mały dom gościnny prowadzony przez małżeństwo Polaków, Ilonkę i Karola. Dom ma długą historię publicznej służby, jako ratusz.

Co będziemy robić? Wdrożymy w życie i wypraktykujemy sposoby które proponuje joga i ajurweda dla zachowania zdrowia, sprawnego ciała, umysłu i urody.

Będziemy:

  • ćwiczyć jogę (mile widziani początkujący) co rano
  • usprawniać system trawienny, resetować umysł poprzez specjalne oddechy i procesy, co rano
  • poznamy lub sobie przypomnimy podstawy Ajurwedy
  • 2 warsztaty gotowania wg. Ajurwedy – śniadania i obiady.
  • popracujemy z powięzią i utkwionymi w niej emocjami.
  • pomedytujemy, gdzie się da.
  • popływamy
  • popodróżujemy po wyspie
  • pomoczymy się w źródłach

No i oczywiście codzienne kąpiele w oceanie. W pobliżu pensjonatu jest miejska strzeżona plaża, choć w wydaniu Azorskim to kilka naturalnych basenów skalnych z ratownikiem ( przemiły ), wycieczki piesze i samochodem do atrakcji na wyspie Sao Miguel, czyli – gorące źródła, punkty widokowe, atrakcje przyrodnicze. Koniecznie trzeba się tu wymoczyć, bo to i miłe i zdrowe bardzo.

Jest możliwość pozostania dłużej.

Prowadzenie i organizacja: Monika Dąbrowska
tel: 601296392,
mail: monikadab12@poczta.onet.pl
Zgłoszenia na maila lub telefonicznie szczegóły wyjazdu oraz warunki finansowe wysyłam indywidualnie

podziel się wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Zobacz również