WitaJ na stronie poświęconej mojej pasji jaką jest AJURWEDA!

Witam na stronie poświęconej mojej pasji jaką jest AJURWEDA! Najpierw krótko o tym, jak to się stało, że starożytny i w końcu egzotyczny system medyczny zawładnął mną bez reszty. 

Moje życie, jak pewnie życie każdego z Was pełne było wzlotów i upadków. Wszystkie trudne doświadczenia kierowały mnie w stronę zgłębiania sposobów radzenia sobie ze stresem, poszukiwania zgodnej z naturą drogi do zdrowia i harmonijnego życia. W drodze do poprawy jakości życia pierwsza pojawiła się wiedza o oddechu. Pewnego dnia trafiłam na kurs „ Sztuki Oddechu” Fundacji Art Of Living. To był przełom i mogę powiedzieć, że czas dzielę na przed i po kursie. Techniki oddechowe wyniesione z tego programu, a szczególnie proces Sudarshan Kriji, oraz wiedza o funkcjonowaniu umysłu, pozwoliły mi powoli wrócić do równowagi. 

W 2005 roku zostałam nauczycielem tego programu i z radością prowadzę go do dziś, pod zmienioną nazwą „Happieness Program”. Ten kurs to krótki, teoretyczny i praktyczny elementarz radzenia sobie ze stresem. Uważam że każdy, dosłownie każdy powinien go skończyć, szczególnie że współczesny świat staje się coraz szybszy i bardziej wymagający. 

Bardzo szybko postanowiłam udać się do źródła wiedzy o oddechu, czyli do Indii. 

Poleciałam do międzynarodowego ośrodka Fundacji AOL, do Bangalore i tu zetknęłam się po raz pierwszy z wiedzą i praktyką ajurwedyjską. Od tego momentu pozostaję wierna Ajurwedzie do dziś. 

Wielokrotnie wracałam do Bangalore, aby korzystać z dobrodziejstw kuracji ajurwedyjskich, szczególnie z królowej technik oczyszczających, z panchakarmy. Zafascynowała mnie prostota, skuteczność, naturalność i szacunek z jakim ajurweda traktuje ludzkie ciało i umysł. Zaczęłam brać udział w warsztatach, wykładach, zgłębiałam wiedzę teoretyczną i praktyczną organizując, a później współprowadząc wiele wydarzeń promujących ajurwedę. 

Współpracowałam z dr. Lokeshem z Indii, z dr. Olgą Ułybiną. W ostatnim roku organizowałam konsultacje dla dr. Saurabha Pardeshi. Brałam udział w wykładach dr. Partapa Chauchana oraz w kursach gotowania. 

W 2015 r. zostałam nauczycielem programu „Gotowanie wg. Zasad Ajurwedy”. W pierwszym roku poprowadziłam 12 takich programów. Naprawdę kocham to robić!!!! 

W międzyczasie oczywiście korzystałam z dobrodziejstw jogi i w efekcie w 2008 r. uzyskałam uprawnienia do prowadzenia programu Sri Sri Yoga. Umiejętności jogowe doskonaliłam na warsztatach u Rity Keller, Sharata Arory, Krishana Verny i prof. Andrzeja Szopy, a ostatnio na kursie nauczycielskim YIn Fascial Yogi u Bety Lisaboa. 

Wiedzę na temat oddechu, jogi i ajurwedy pogłębiałam na kursach i warsztatach w Polsce, Niemczech, Indiach i Indonezji. Skończyłam także studia podyplomowe „ Techniki Relaksacyjne” na wrocławskim AWF u prof. Leszka Kulmatyckiego. Pracę końcową pisałam właśnie z zakresu ajurwedy. 

Od 2000 roku zebrałam mnóstwo wiedzy, praktycznych umiejętności, dokonałam dzięki temu ogromnych zmian w swoim życiu, w sposobie myślenia i postrzegania świata. 

Jeśli tylko masz ochotę na poznanie tej naturalnej drogi do zdrowia jaką jest Ajurweda, jeśli chcesz zrobić pierwszy, lub kolejny krok w tę stronę . JESTEM DO TWOJEJ DYSPOZYCJI. 

Moją misją jest dzielić się tym co wiem i umiem w naturalnej, harmonijnej drodze do jak najwyższej jakości życia każdego z nas. 

ZAPRASZAM

podziel się wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Chłodnik arbuzowy

Lato to czas kiedy możemy sobie bezkarnie pozwolić na surówki, sałatki i inne surowe dania.Proponuję chłodnik na naprawdę gorący dzień. Produkty: 1/2