Monika Dąbrowska - ajurweda
Monika Dąbrowska - ajurweda Łódź

WITAJ NA STRONIE POŚWIĘCONEJ MOJEJ PASJI - AJURWEDZIE!

Najpierw krótko o tym, jak to się stało, że starożytny i w końcu egzotyczny system medyczny zawładnął mną bez reszty.

Moje życie, jak pewnie życie każdego z Was pełne było wzlotów i upadków. Wszystkie trudne doświadczenia kierowały mnie w stronę zgłębiania sposobów radzenia sobie ze stresem, poszukiwania zgodnej z naturą drogi do zdrowia i harmonijnego życia. W drodze do poprawy jakości życia pierwsza pojawiła się wiedza o oddechu. Pewnego dnia trafiłam na kurs „ Sztuki Oddechu” Fundacji Art Of Living. To był przełom i mogę powiedzieć, że czas dzielę na przed i po kursie. Techniki oddechowe wyniesione z tego programu, a szczególnie proces Sudarshan Kriji, oraz wiedza o funkcjonowaniu umysłu, pozwoliły mi powoli wrócić do równowagi. Pozostałam z praktyką i w efekcie w 2005 roku zostałam nauczycielem tego programu. Z radością prowadzę go do dziś, pod zmienioną nazwą „Happiness Program”. Ten kurs to krótki, teoretyczny i praktyczny elementarz radzenia sobie ze stresem. Uważam że każdy, naprawdę każdy powinien go skończyć.

Wkrótce po pierwszym kursie, wiedziona ciekawością znalazłam się w Indiach. Moim zamiarem było zgłębianie medytacji, ale znalazłam dużo więcej. W międzynarodowym ośrodku Fundacji AOL, w Bangalore po raz pierwszy zetknęłam się Ajurwedą i pozostaję jej wierna do dziś.

Wielokrotnie wracałam, aby korzystać z dobrodziejstw kuracji ajurwedyjskich, szczególnie z królowej technik oczyszczających – panchakarmy. Zafascynowała mnie prostota, skuteczność, naturalność i szacunek z jakim Ajurweda traktuje ludzkie ciało i umysł. Zaczęłam brać udział w warsztatach, wykładach, zgłębiałam wiedzę teoretyczną i praktyczną organizując, a później współprowadząc wiele wydarzeń promujących Ajurwedę.

Współpracowałam z dr. Lokeshem z Indii, z dr. Olgą Ułybiną, z dr. Saurabhem Pardeshi, brałam udział w seminariach i konferencjach dotyczących Ajurwedy.

W 2015 r. zostałam nauczycielem programu „Gotowanie wg. Zasad Ajurwedy”. W pierwszym roku poprowadziłam 12 takich programów. Naprawdę kocham to robić!!!!

W 2018 spędziłam 5 tygodni w Ayurvedic Institute w Albuquerque w USA, biorąc udział w letnich seminariach. Moim nauczycielem był guru współczesnej Ajurwedy, autor wielu świetnych książek z tej dziedziny dr. Vasant Lad.

Pod okiem doktora Lada zdobyłam kwalifikacje do wykonywania terapii na czakrach z użyciem kryształów i kamertonu, i uzupełniłam umiejętność wykonywania terapii marma o zastosowanie kamertonu.

W 2008 r. uzyskałam uprawnienia do prowadzenia programu Sri Sri Yoga. Dalej umiejętności jogowe doskonaliłam na warsztatach u Rity Keller, Sharata Arory, Krishana Verny i prof. Andrzeja Szopy, a ostatnio na kursie nauczycielskim Yin Fascial Yogi u Bety Lisaboa.

Skończyłam także studia podyplomowe „ Techniki Relaksacyjne” na wrocławskim AWF u prof. Leszka Kulmatyckiego. Pracę końcową pisałam właśnie z zakresu Ajurwedy.

W 2018 uzyskałam tytuł „Instruktora Rekreacji Ruchowej- specjalizacja Hatha Joga” u prof. Janusza Szopy.

Od 2000 roku zebrałam mnóstwo wiedzy i praktycznych umiejętności z zakresu jogi i Ajurwedy. Zaowocowało to przede wszystkim ogromnymi zmianami w moim życiu, w sposobie myślenia i postrzegania świata. Zyskałam mnóstwo doświadczenia i praktycznych umiejętności. Z radością podzielę się wszystkim co potrafię.

Jeśli tylko masz ochotę na poznanie naturalnej drogi do zdrowia, jaką jest Ajurweda, jeśli masz ochotę zrobić pierwszy, lub kolejny krok w tę stronę – JESTEM DO TWOJEJ DYSPOZYCJI.

Moją misją jest dzielić się tym co wiem i umiem towarzysząc w drodze do jak najwyższej jakości życia.

ZAPRASZAM

podziel się wpisem