WITAJ NA STRONIE POŚWIĘCONEJ MOJEJ PASJI - AJURWEDZIE!

Najpierw krótko o tym, jak to się stało, że starożytny i w końcu egzotyczny system medyczny zawładnął mną bez reszty.

Moje życie, jak pewnie życie każdego z Was pełne było wzlotów i upadków. Wszystkie trudne doświadczenia kierowały mnie w stronę zgłębiania sposobów radzenia sobie ze stresem, poszukiwania zgodnej z naturą drogi do zdrowia i harmonijnego życia. W drodze do poprawy jakości życia pierwsza pojawiła się wiedza o oddechu. Pewnego dnia trafiłam na kurs „ Sztuki Oddechu” Fundacji Art Of Living. To był przełom i mogę powiedzieć, że czas dzielę na przed i po kursie. Techniki oddechowe wyniesione z tego programu, a szczególnie proces Sudarshan Kriji, oraz wiedza o funkcjonowaniu umysłu, pozwoliły mi powoli wrócić do równowagi. Pozostałam z praktyką i w efekcie w 2005 roku zostałam nauczycielem tego programu. Z radością prowadzę go do dziś, pod zmienioną nazwą „Happiness Program”. Ten kurs to krótki, teoretyczny i praktyczny elementarz radzenia sobie ze stresem. Uważam że każdy, naprawdę każdy powinien go skończyć.

Wkrótce po pierwszym kursie, wiedziona ciekawością znalazłam się w Indiach. Moim zamiarem było zgłębianie medytacji, ale znalazłam dużo więcej. W międzynarodowym ośrodku Fundacji AOL, w Bangalore po raz pierwszy zetknęłam się Ajurwedą i pozostaję jej wierna do dziś.

Wielokrotnie wracałam, aby korzystać z dobrodziejstw kuracji ajurwedyjskich, szczególnie z królowej technik oczyszczających – panchakarmy. Zafascynowała mnie prostota, skuteczność, naturalność i szacunek z jakim Ajurweda traktuje ludzkie ciało i umysł. Zaczęłam brać udział w warsztatach, wykładach, zgłębiałam wiedzę teoretyczną i praktyczną organizując, a później współprowadząc wiele wydarzeń promujących Ajurwedę.

Współpracowałam z dr. Lokeshem z Indii, z dr. Olgą Ułybiną, z dr. Saurabhem Pardeshi, brałam udział w seminariach i konferencjach dotyczących Ajurwedy.

W 2015 r. zostałam nauczycielem programu „Gotowanie wg. Zasad Ajurwedy”. W pierwszym roku poprowadziłam 12 takich programów. Naprawdę kocham to robić!!!!

W 2018 spędziłam 5 tygodni w Ayurvedic Institute w Albuquerque w USA, biorąc udział w letnich seminariach. Moim nauczycielem był guru współczesnej Ajurwedy, autor wielu świetnych książek z tej dziedziny dr. Vasant Lad.

Pod okiem doktora Lada zdobyłam kwalifikacje do wykonywania terapii na czakrach z użyciem kryształów i kamertonu, i uzupełniłam umiejętność wykonywania terapii marma o zastosowanie kamertonu.

W 2008 r. uzyskałam uprawnienia do prowadzenia programu Sri Sri Yoga. Dalej umiejętności jogowe doskonaliłam na warsztatach u Rity Keller, Sharata Arory, Krishana Verny i prof. Andrzeja Szopy, a ostatnio na kursie nauczycielskim Yin Fascial Yogi u Bety Lisaboa.

Skończyłam także studia podyplomowe „ Techniki Relaksacyjne” na wrocławskim AWF u prof. Leszka Kulmatyckiego. Pracę końcową pisałam właśnie z zakresu Ajurwedy.

W 2018 uzyskałam tytuł „Instruktora Rekreacji Ruchowej- specjalizacja Hatha Joga” u prof. Janusza Szopy.

Od 2000 roku zebrałam mnóstwo wiedzy i praktycznych umiejętności z zakresu jogi i Ajurwedy. Zaowocowało to przede wszystkim ogromnymi zmianami w moim życiu, w sposobie myślenia i postrzegania świata. Zyskałam mnóstwo doświadczenia i praktycznych umiejętności. Z radością podzielę się wszystkim co potrafię.

Jeśli tylko masz ochotę na poznanie naturalnej drogi do zdrowia, jaką jest Ajurweda, jeśli masz ochotę zrobić pierwszy, lub kolejny krok w tę stronę – JESTEM DO TWOJEJ DYSPOZYCJI.

Moją misją jest dzielić się tym co wiem i umiem towarzysząc w drodze do jak najwyższej jakości życia.

ZAPRASZAM

podziel się wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Pokochałam Azory! Za co?

Wracam! Choć chciałabym zostać. Bo pokochałam Azory! Za co?Za spokój.Możecie sobie jeszcze wyobrazić świat bez reklam i bilbordów? Jedziesz samochodem a przed