Joga i Ajurweda na Azorach. Ponta Delgada, Sao Miguel dwa terminy do wyboru 17-26.04 lub 21-30.08.2020

Azory nazywane są Wyspami Bahama Europy. I tak naprawdę jest. Zanim zdecydowałam się na zaproponowanie Wam tego wyjazdu pojechałam tam sama. Żeby sprawdzić i doświadczyć. Nie będę dużo opisywać, bo i tak nie odda to urody tego miejsca. Wierzcie mi, że przyroda jest niezwykła i cokolwiek masz w wyobraźni w szufladce niezwykłe, to będzie za mało. Cisza, uprzejmość mieszkańców, ciepły ocean, miejscowe ananasy, herbata, świeże warzywa uprawiane na bogatej wulkanicznej glebie, cytrusy. Mnogość ciepłych źródeł mineralnych. A przede wszystkim spokój, powolny rytm życia, za którym tęskni większość z nas, a który ma zbawienny wpływ na nasze napięte systemy nerwowe. BRAK ŚMIECI, REKLAM I FAST FOODÓW. Po kilku dniach jesteś już kimś innym. Naprawdę. Po moim tygodniowym pobycie wracałam z bólem w sercu i postanowieniem podzielenia się tym pięknym miejscem z Wami.

Tak więc zapraszam! Termin cudny – kwiecień, wiosna w pełni. Tutaj temperatury będą jak w naszym lecie.

Miejsce:

Ponta Delgada na wyspie Sao Miguel. Mały pensjonat prowadzony przez gościnne małżeństwo Polaków, Ilonkę i Krzysia. Dom ma długą historię publicznej służby, jako ratusz.

Co będziemy robić?

Wdrożymy w życie i wypraktykujemy sposoby które proponuje joga i ajurweda dla zachowania zdrowia, sprawnego ciała, umysłu i oczywiście urody.

Będziemy:

  • ćwiczyć jogę (mile widziani początkujący).
  • usprawniać system trawienny, resetować umysł poprzez specjalne oddechy i procesy.
  • poznamy lub sobie przypomnimy podstawy Ajurwedy
  • 2 warsztaty gotowania wg. Ajurwedy – śniadania i obiady.
  • popracujemy z powięzią i utkwionymi w niej emocjami.
  • pomedytujemy, gdzie się da.

No i oczywiście codzienne kąpiele w oceanie w pobliżu pensjonatu jest miejska strzeżona plaża, choć w wydaniu Azorskim to kilka naturalnych basenów skalnych z ratownikiem ( przemiły ), wycieczki piesze i samochodem do atrakcji na wyspie Sao Miguel, czyli – gorące źródła, punkty widokowe, atrakcje przyrodnicze. Koniecznie trzeba się tu wymoczyć, bo to i miłe i zdrowe bardzo. Proponuję także wyprawę na najdzikszą wyspę archipelagu na Flores. Jest jeszcze dziksza, jeszcze spokojniejsza i niesamowita – ‚ogarnia’ ją tylko jeden policjant.

Całą wyprawę proponuję na 10 dni, 17 – 23 kwiecień i 21 – 30 sierpień. Do wyboru.

Prowadzenie i organizacja:

Monika Dąbrowska
tel: 601296392, mail: monikadab12@poczta.onet.pl

Zgłoszenia na maila lub telefonicznie szczegóły wyjazdu oraz warunki finansowe wysyłam indywidualnie.

Śpieszcie się bo już teraz kupujemy bilety!!!!!

Zapraszam do kontaktu:)

podziel się wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Zobacz również