Joga i Ajurweda Na Azorach 6-14 listopada 2020!

Monika Dąbrowska - ajurweda

Dzisiaj w: São Miguel Arcanjo, Azores, Portugal

Nareszcie sprawa się wyjaśniła i możemy lecieć. Tyle razy odkładaliśmy ten wyjazd!!! Zapraszam więc w nowym świetnym terminie. Listopad na Azorach to słońce i ciepły ocean no i z pewnością brak tłumu.

Azory nazywane są Hawajami Europy. I tak naprawdę jest. Zanim zdecydowałam się na zaproponowanie Wam tego wyjazdu pojechałam tam sama. Żeby sprawdzić i doświadczyć. Nie będę dużo opisywać, bo i tak nie odda to urody tego miejsca. Wierzcie mi, że przyroda jest niezwykła i cokolwiek masz w wyobraźni w szufladce niezwykłe, to będzie za mało. Cisza, uprzejmość mieszkańców, ciepły ocean, miejscowe ananasy, herbata, świeże warzywa uprawiane na bogatej wulkanicznej glebie, cytrusy. Mnogość ciepłych źródeł mineralnych. A przede wszystkim spokój, powolny rytm życia, który ma zbawienny wpływ na nasze napięte systemy nerwowe. BRAK ŚMIECI, REKLAM I FAST FOODÓW. Po kilku dniach jesteś już kimś innym. Naprawdę. Po moim tygodniowym pobycie wracałam z bólem w sercu i postanowieniem podzielenia się tym pięknym miejscem z Wami.

Tak więc zapraszam! Termin genialny. W Polsce w tym czasie pada, zimno i ponuro,a tutaj temperatury i słonko będą jak u nas latem.

Miejsce: Ponta Delgada na wyspie Sao Miguel.
Mały dom gościnny prowadzony przez małżeństwo Polaków, Ilonkę i Karola. Dom ma długą historię publicznej służby, jako ratusz.

Co będziemy robić? Wdrożymy w życie i wypraktykujemy sposoby które proponuje joga i ajurweda dla zachowania zdrowia, sprawnego ciała, umysłu i urody.

Będziemy:

  • ćwiczyć jogę (mile widziani początkujący) co rano
  • usprawniać system trawienny, resetować umysł poprzez specjalne oddechy i procesy, co rano
  • poznamy lub sobie przypomnimy podstawy Ajurwedy
  • 2 warsztaty gotowania wg. Ajurwedy – śniadania i obiady.
  • popracujemy z powięzią i utkwionymi w niej emocjami.
  • pomedytujemy, gdzie się da.
  • popływamy
  • popodróżujemy po wyspie
  • pomoczymy się w źródłach

No i oczywiście codzienne kąpiele w oceanie. W pobliżu pensjonatu jest miejska strzeżona plaża, choć w wydaniu Azorskim to kilka naturalnych basenów skalnych z ratownikiem ( przemiły ), wycieczki piesze i samochodem do atrakcji na wyspie Sao Miguel, czyli – gorące źródła, punkty widokowe, atrakcje przyrodnicze. Koniecznie trzeba się tu wymoczyć, bo to i miłe i zdrowe bardzo.

Jest możliwość pozostania dłużej.

Prowadzenie i organizacja: Monika Dąbrowska
tel: 601296392,
mail: monikadab12@poczta.onet.pl
Zgłoszenia na maila lub telefonicznie szczegóły wyjazdu oraz warunki finansowe wysyłam indywidualnie

podziel się wpisem

Zobacz również

WIOSENNY DETOKS AJURWEDYJSKI 1-5 MAJ

Wiosenny Detoks Ajurwedyjski w Osadzie Shalima Yoga& Spa 01-05 MAJ JUŻ CZAS, ABY ZAPLANOWAĆ!!!!TAK JUŻ DZIŚ!!!! Osada Shalima to niezwykłe miejsce prowadzone,

Zioła

NASIADÓWKI -💋❤️ DLA KOBIET❤️💋

Drogie Panie!Zbliża się szczególny dzień w roku, często traktowany z lekka ironicznie, wiadomo historycznie PRL – goździki i rajstopy. 💋Świętujemy,💋Lub nie.💋Z kwiatkiem💋Z

Gotowanie wg Ajurwedy 15-17.03.2024

Już jest nowy wiosenny termin kursuGotowanie wg Ajurwedy.15 -17 MarzecCentrum Promocji Zdrowia TaraskaLink do rejestracji:https://www.artofliving.org/pl-pl/program/2874 W marcu jesteśmy już na progu wiosny,